Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

20.01.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Ivan Klánský & synové

 

http://livecity.cz/ivan-klansky-synove-jubilejni-koncert-v-rudolfinu/

 

Jubilejní koncert v Rudolfinu


Dvořákova síň


Mimořádný hudební zážitek, velká oslava narozenin. Otec a čtyři synové na jediném pódiu. Takový bude jubilejní koncert světově proslulého klavírního virtuosa Ivana Klánského a jeho dětí v pražském Rudolfinu.

Pedagog Ivan Klánský je jedním z nejvýznamnějších českých klavíristů. Světově proslulý virtuos se stal prvním Čechem, který se probojoval do nejužšího finále prestižní Chopinovy mezinárodní klavírní soutěže ve Varšavě. Na svém kontě má také řadu mimořádných ocenění, loni například obdržel Cenu Antonína Dvořáka za celoživotní dílo. Letos v květnu pak získal Granátovou hvězdu za celoživotní přínos českému kulturnímu dědictví.

Nadaní a úspěšní potomci Ivana Klánského patří ke špičkovým umělcům. Syn Lukáš je klavíristou, na housle hraje syn Vladimír, který je členem známého Epoque Quartet. Syn Adam si vybral violoncello a Daniel je špičkový basbarytonista.

 

Ivan Klánský & synové představí při své neobvyklé oslavě díla Antonína Dvořáka. Jubilejní koncert se uskuteční 23. listopadu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.


Program

Antonín Dvořák:

·         Rondo, op. 94 – Adam a Ivan Klánští

·         Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81 – Epoque Quartet a Ivan Klánský

Přestávka

·         Cigánské melodie, op. 55  – Daniel a Ivan Klánští

·          Slovanské tance I. řada, op. 46 – Lukáš a Ivan Klánští

 

TERMÍNY

  23.11.18 20:00

 

MÍSTO NA MAPĚ

 

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace