Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

21.11.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Svatomartinské slavnosti a pečená husa

 

http://www.svatomartinskeslavnosti.cz

 

Farmářské tržiště Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 2 - Nové Město, 120 00 
9. 11. 2019

Degustační slavnost svatomartinských vín a oslava svátku sv. Martina.

Tradiční prezentace mladých vín z Moravy i z Čech.

Svatomartinská vína jsou prvními víny nového ročníku. Jedná se o vína suchá, lehká, svěží, ovocitá a příjemně pitelná, která sice zrála pouhých několik týdnů, za tu dobu si však již stačila získat svůj osobitý charakter.

Svatomartinské víno se bude degustovat i pít výhradně ze sklenic, což dává vínu co do chuti nejen vyniknout, ale eliminuje se tím výrazně také druhotný odpad. Degustační set je možné zakoupit za 100 Kč.

Kromě Svatomartinských vín se můžete těšit na zajímavou doprovodnou gastronomii jako je tradiční husí pečínka s knedlíkem, lokši nebo těstovinami a s cibulovým bílým a červeným zelím, na husí burgery nebo husí ragú se zeleninou, na restovaná husí játra, pečené hřbety, husí kaldoun a další husí pochoutky.

Svatomartinská vína si i přes své mládí zakládají na kvalitě. Stojí také za připomenutí, že značku „Svatomartinské“ mohou nést jenom vína vyrobená z omezeného počtu odrůd révy vinné.

V případě bílých vín z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát moravský. Pro výrobu růžových vín jsou povoleny odrůdy Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Červené víno Svatomartinské lze vyrábět z odrůd Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Obecně lze říci, že pro výrobu Svatomartinských vín jsou vhodnější rané odrůdy révy vinné, které relativně brzo dosahují dostatečné zralosti, aby z nich vinaři stihli včas připravit kvalitní víno.

 

MÍSTO NA MAPĚ

 

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace