Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

20.09.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Vinobraní na Grébovce

 

http://www.vinobraninagrebovce.cz

 

Grébovka (Havlíčkovy sady)
Praha 2 - Vinohrady, 120 00 

20. 9. 2019 – 21. 9. 2019

Pražany oblíbené a hojně navštěvované Vinobraní na Grébovce.

Užijte si nádherný výhled na Prahu i místní vinohrady z Viničního altánu v parku Grébovka.

Jako každým rokem začnou slavnosti vína na náměstí Míru v pátek 20. září odpoledne, ale hlavní program se přesune v sobotu 21. září do areálu Havlíčkových sadů - Grébovky.

V celém areálu Grébovky bude z čeho vybírat u 80 vinařských, řemeslných a bio stánků, které budou nabízet dobré jídlo, pití i zajímavé dárkové předměty.

Vstup je po oba dny zdarma.

www.vinobraninagrebovce.cz

Víno vypěstované na historické vinici Grébovka na Vinohradech sklízí vavříny. Jedna z místních odrůd, Rulandské šedé 2014, se stalo nejlepším českým vínem v Národní soutěži vín, kde degustátoři hodnotili 85 tuzemských vín z roku 2014 a starších. Víno z Grébovky vyhrálo jako bezkonkurenčně nejlepší díky své vyvážené chuti a vůni, ale i prvotřídní zlatožluté barvě.

Historická vinice Grébovka zaujímá rozlohu 1,6 hektarů, z toho je osázeno 1,45 hektarů. V současné době se zde pěstuje sedm odrůd: Müller Thurgau, Rýnský ryzlink, Hibernal,  Dornfelder, Rulandské modré, Neronet a Rulandské šedé. Právě Rulandské šedé 2014 se nyní v Národní soutěži vín pořádané pod garancí Svazu vinařů ČR stalo nejen šampionem, ale i vítězem Kategorie A pro bílá vína suchá a polosuchá. „Městská část Praha 2 před lety zvažovala, zda se má vinice obnovit a ponechat původnímu účelu. Rozhodnutí zachovat ji se ukázalo jako nanejvýš šťastné, dnes jsme na ni mimořádně pyšní a naší městskou částí zrekonstruovaný park Grébovka i každoroční zářijové vinobraní jsou chloubou celé Prahy,“ podotýká místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

 

MÍSTO NA MAPĚ

 

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace