Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

19.09.2021
Rychlé vyhledávání akcí

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

  Na Slupi 16, 128 01 Praha 2

 

  e-mail: botazah@natur.cuni.cz

 

www.bz-uk.cz

 

Dopravní spojení:

Tramvaj: Linky 6, 18 a 24, zastávka”Botanická zahrada”
Metro: Linka B, zastávka “Karlovo náměstí”

 

OTEVÍRACÍ DOBA BOTANICKÉ ZAHRADY                                 

  skleníky exteriéry
únor – březen  10.00 - 16.00 10.00 - 18.00
duben – srpen 10.00 - 17.00 10.00 - 19.30
září – říjen (do změny času)      10.00 - 17.00 10.00 - 18.00
listopad – leden      10.00 - 15.30          10.00 - 18.00    

       

VSTUPNÉ do skleníků                                   

Dospělí 55 Kč
Děti, studenti, senioři     30 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, maximálně 3 děti)  130 Kč
ZTP, děti do 5 let, pedagogický doprovod       ZDARMA      

                                      

Exteriéry

V exteriérech botanické zahrady naleznete v každém ročním období mnoho pozoruhodných rostlin. Naši průvodci pro vás vyberou nejzajímavější rostliny, které lze v daném ročním období spatřit nebo přizpůsobí prohlídku vašim individuálním požadavkům. Prohlídka trvá přibližně hodinu.

Prohlídky objednávejte na botazah@natur.cuni.cz. Do předmětu emailu napište “Komentovaná prohlídka - Exteriéry” a do textu uveďte (i) datum a čas prohlídky (ii) počet osob a orientační věkové složení (iii) kontaktní osobu s telefonním číslem.

 

Skleníky

Pokud máte zájem zapojit při návštěvě skleníků i jiné smysly než zrak, objednejte si komentovanou prohlídku skleníků. Prohlídka trvá přibližně hodinu a seznámí vás s nejpoutavějšími rostlinami našich skleníků.

Prohlídky objednávejte na botazah@natur.cuni.cz. Do předmětu emailu napište “Komentovaná prohlídka - Skleníky” a do textu uveďte (i) datum a čas prohlídky (ii) počet osob a orientační věkové složení (iii) kontaktní osobu s telefonním číslem.

 

Poradna pro veřejnost

Každé úterý od 10 do 12 hodin je ve správní budově botanické zahrady pro návštěvníky zajišťována poradenská služba v otázkách pěstování rostlin, jejich určování apod. Abychom mohli poskytnout co nejdetailnější informace, doporučujeme donést fotografie nebo kus samotné rostliny a další materiály usnadňující identifikaci problému.

Adresa: Na Slupi 16, přízemí, 2. dveře vpravo (č. dv. 104), Praha 2.

Pokud máte možnost, můžete své dotazy zasílat i e-mailem na adresy tomas.prochazka@natur.cuni.cz (Tomáš Procházka) a zdenek.sipek@natur.cuni.cz (Zdeněk Šípek).

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace