Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

20.10.2017
Rychlé vyhledávání akcí

Food Truck Show Prague

Čtvrtá mezinárodní Food Truck Show Prague
“Největší setkání food trucků v ČR”

 

Již počtvrté se v Praze uskuteční největší přehlídka food trucků z celé Evropy. 23.9.2017 přijede na Smíchovskou náplavku více než 40 zahraničních a českých pojízdných občerstvení. Představí se speciálně upravené přívěsy, dodávky, rikši, kola, tříkolky, obří grily či polní kuchyně.

 

Jedním z prvních historických food trucků byl vůz v pojetí prodavače jídla Waltera Scotta z roku 1872. Scott vyřízl okénka v malém krytém voze, zaparkoval před kanceláří novin na Providence Rhode Island a prodával novinářům a tiskařům sendviče, koláče a kávu. Vznikl tak nový směr ve stravování, který využívali především dělníci na stavbách, či úředníci v kancelářích. V posledních letech se tento trend pojízdných občerstvení, který by doposud převážně výsadou USA pomalu stěhuje do Evropy.

 

Mezi největší evropské food truckové komunity patří Italové, Francouzi a překvapivě také Poláci. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit nejen na speciality jednotlivých food trucků, které často souvisí se zemí či regionem jejich původu, ale také na výtvarnou stránku a uměleckou kreativitu s jakou se tyto automobily zdobeny a přestavovány. Na festivalu se představí food trucky z Francie, Belgie, Slovenska, Maďarska, Polska a České republiky.

 

Více informací na www.foodevent.cz nebo na facebooku www.facebook.com/foodeventcz
Kdy: 23.9.2017, od 10:00 do 20:00
Kde: Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží - Praha 5

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace