Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

18.06.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila

Kontaktní adresa: Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, 110 00 Praha 1,

 

tel. 224 826 391

fax 222 327 693, e-mail: pr@ghmp.cz


aktualizované informace na www.ghmp.cz


KAŽDÉ PONDĚLÍ všechny EXPOZICE A VÝSTAVY UZAVŘENY.

 


Bílkova vila

Mickiewiczova 1, Praha 6-Hradčany,

tel. 233 323 631

 

Otevřeno: Út–Ne 10.00–18.00,

Vstupné: základní 120 Kč, snížené 60 Kč

 

Znovu zpřístupněná vila nabízí kromě ateliéru Františka Bílka výstavu sestavenou z několika raných prací a komorní soubor portrétní tvorby. Cílem expozice je ukázat na vybraných dílech Františka Bílka (volné sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika) celkový charakter jeho umění a poskytnout tak divákovi výstižný názor na osobní přínos Bílka českému a světovému modernímu umění.

 

OTČENÁŠ FRANTIŠKA BÍLKA A ALFONSE MUCHY

Komorní výstava kreseb a grafik představí dvě rozdílná ztvárnění základní křesťanské modlitby Otčenáš, která patří k důležitým dílům v kontextu tvorby sochaře Františka Bílka a malíře Alfonse Muchy. Na své první autorské knize Otčenáš pracoval František Bílek už v roce 1900; s předmluvou Otokara Březiny ji vydal o rok později Nový život v Novém Jičíně. Otčenáš Alfonse Muchy vyšel knižně v Paříži v roce 1899 a ve stejné době v limitovaném počtu také v Praze u nakladatele Bedřicha Kočího. Výběr vystavených prací dokládá originální invenci obou autorů, která jim umožnila vytvořit působivá mystická podobenství, směřující k morální obrodě člověka.

 

Lektorská prohlídka: ne 6. 5. ve 14.00


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace