Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

19.09.2021
Rychlé vyhledávání akcí

Klementinum

  Mariánské náměstí 5

110 00 Praha 1 - Staré Město


  Tel.: 733 129 252, 222 220 879

  email: klementinum@dreyer.cz

 

http://klementinum.com/

http://www.nkp.cz

 

Otevírací doba: neděle-čtvrtek 10.00-18.00, pátek-sobota 10.00-18.30

 

Vstupné: dospělí 300 Kč, studednti/senioři 65+ 200 Kč, rodinné 900 Kč

 

Rozsáhlý areál Klementina se rozkládá mezi Karlovou a Křížovnickou ulicí a hlavním průčelím se obrací do Mariánského náměstí, kde sídlí také Magistrát hlavního města Prahy. Od Karlova mostu či Staroměstského náměstí je vzdálen jen pár minut. Klementinum vybudované na ploše dvou hektarů je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě.

 

Zrcadlová kaple s bohatě řešeným interiérem a osazením zrcadel, které nemá v Čechách obdoby, se nachází na čtvrtém nádvoří Klementina v přízemí křídla, které spojuje Astronomickou věž se severním křídlem koleje při Platnéřské ulici. Je místem konání pravidelných koncertů vážné hudby. Možnost konání svatebních obřadů, kapacita 150 osob.

 

EXPOZICE

  • V Astronomické věži, vysoké 68 m, z níž je nádherný výhled na centrum Prahy, je umístěna expozice historických měřících přístrojů a informace o historii věže. Při výstupu na věž lze použít výtah, ovšem jen do 3. patra, odkud ještě zbývá 87 schodů na ochoz věže.
  • Barokní knihovní sál je vyzdoben překrásnými freskami na téma Věda a umění. V sále se nachází soubor cizojazyčné tištěné teologické literatury a několik historicky cenných velikých glóbů.
  • Meridiánová síň se nachází ve 2. poschodí věže. Tato unikátní místnost byla dříve využívána na určování poledne. Ve zdech Meridiánové síně jsou původní astronomické přístroje.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace