Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

19.09.2021
Rychlé vyhledávání akcí

Království železnic

NEJVĚTŠÍ MODELOVÁ ŽELEZNICE V ČESKÉ REPUBLICE

 

  Stroupežnického 21

150 00 Praha 5-Anděl


  Tel.: +420 257 211 386

  email: info@kralovstvi-zeleznic.cz

 

www.kralovstvi-zeleznic.cz

 

Otevřeno denně Po–Ne 9.00–19.00 včetně státních svátků a prázdnin

 


  Expozice 
  základní vstupné (dospělí) 260 Kč
  děti do 15 let 160 Kč
  děti do 1 metru (pouze v doprovodu dospělé osoby)     50 Kč
  studenti 180 Kč
  senioři (od 65 let) 160 Kč
  ZTP, ZTP/P (osobní asistenti osob ZTP/P mají vstup zdarma)   160 Kč

 

 

Před několika lety se zrodil nápad postavit největší modelové kolejiště u nás a ve střední i východní Evropě. Od nápadu k provedení vede dlouhá cesta, avšak již 1. července 2009 bylo v Praze na Smíchově otevřeno prvních 115 m2 miniaturního království. Tento 1. úsek představuje zkušební verzi všech technologií, které jsou (a budou) použity v jednotlivých segmentech celého Království. V pravidelných intervalech zde přibývají nové části kolejiště, které reprezentují jednotlivé kraje ČR a ve výsledku budou prezentovat celou republiku s jejími hlavními dominantami v jednom propojeném celku o celkové rozloze více než 1008 m2.

 

Co Vás čeká?

V případě, že nás navštívíte, se Vám naskytne jedinečný pohled na modelovou krajinu protkanou železniční sítí s mnoha vychytávkami. Naše modely jezdí, svítí, otevírají se, reagují na střídání denního a nočního cyklu a některé jsou uzpůsobené tak, abyste je mohli sami ovládat! Miniaturní kamery Vám zprostředkují aktuální pohledy z lokomotiv modelů projíždějící kolem nejrůznějších dominant ČR jako je například: Ještěd, Karlštejn, Pražský hrad apod.

To ovšem není všechno, Království železnic disponuje řadou doplňkových expozic, naučných panelů a řadou interaktivních prvků. Samozřejmostí je i možnost malého občerstvení a zázemí pro malé v podobě hracího koutku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace