Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

20.08.2018
Rychlé vyhledávání akcí

LETNÍ LETNÁ

16. srpna - 2. září 2018

Letenské sady

 

Od založení v roce 2004 festival Letní Letná uvedl 1.162 představení, které navštívilo celkem 251.300 diváků. Do České republiky přivezl takové špičky světového nového cirkusu jako soubory NoFit State Circus, Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Compagnie Rasposo, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefeuvre & André, Cie Galapiat, Le Poivre Rose, Cirque Inextremiste, Le Boustrophedon atd. Atraktivita festivalu neustále roste – v prvním roce navštívilo 60 představení a koncertů 6.300 diváků, v roce 2015 jich na více než 135 představeních bylo již přes 38.000. Letní Letná se za dvanáct let existence etablovala v pevnou součást nejen pražského, ale i celostátního kulturního kalendáře, stala se akcí, která nemá u nás obdoby – systematicky přiváží to nejlepší ze světového nového cirkusu a zároveň na více než dva týdny poskytuje vyžití dětem i jejich rodičům.

Festival se stal základnou, na které se prezentují široké veřejnosti domácí novocirkusové a divadelní soubory. V průběhu festivalu uvádějí premiéry svých nových projektů například soubory Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, Cirque Garuda a další, díky divácké atraktivitě celé akce se jim zaslouženě dostává velké pozornosti.


Letní Letná koprodukuje evropská představení, již v roce 2012 uvedla s obrovským úspěchem světovou premiéru projektu LaCrimae (kde se spojil švédský soubor Cirkus Cirkör s francouzským souborem Cahin-Caha a českým zástupcem Cirk La Putyka) a v roce 2014 pak projekt belgického souboru Le Poivre Rose s živým hudebním doprovodem Ivy Bittové. V roce 2015 pak festival koprodukčně stál u vzniku nového představení Losers Cirque Company – Walls & Handbags, které získalo Cenu Divadelních novin v kategorii Taneční a pohybové divadlo.Domácí tvůrci se díky festivalu dostávají do kontaktu se zahraničím, což přispívá k rozvoji nového cirkusu, jako umělecké disciplíny, v České Republice.Festivalu se daří na straně jedné přitáhnout každý rok obrovské množství diváků (v posledních letech přes 30.000), na straně druhé si uchovává příjemnou letní, až starosvětskou cirkusovou atmosféru, která není narušena masovostí nebo komerční vlezlostí. Letní Letná se tak stala místem pro setkávání přátel, známých, rodin s dětmi a aktivní trávení volného času.

Exploze nápadů, dechberoucí podívaná, sen i realita, poezie, napětí, humor i dojetí v podání špičkových artistů a herců - to a mnohem více nabídne letošní Letní Letná.

 

Více informací na: http://www.letniletna.cz/2018/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace