Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

22.03.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Loreta Praha

Loretánské náměstí 7, Praha 1-Hradčany

 

Informace tel./fax 220 516 740,

 

www.loreta.cz,

e-mail: loreta@kapucini.cz

 

Vstupné: 150 Kč, senioři (70+) 130 Kč, studenti 110 Kč, rodinné (2 dospělí + děti do 15 let) 310 Kč

Audioprůvodce: 150 Kč česky, anglicky, německy, francouzsky, rusky, španělsky, italsky.

 

Poplatek za fotografování 100 Kč

 

Otevírací doba
Zimní období (od 1. 11. do 31. 3.)
DENNĚ  9:30 - 16:00

 

Pravidelné bohoslužby 

MŠE SVATÉ:
v sobotu - 7:30 v Loretánské kapli (Santa Case)

v neděli  - 18:00 v kostele Narození Páně

Před každou mší sv. je možnost přistoupit ke svátosti smíření.

 

 

Navštivte

 

• Stálou expozici v severním rameni ambitu – 3D model krypty s výjimečnou freskovou výmalbou podle Rembrandta a dalších, umělecká díla spojená s historií Lorety a kapucínského řádu.

Ambity – rozsáhlá fresková a obrazová výzdoba
Loretánskou kapli ústřední objekt každé “Lorety”
Kostel Narození Páně - bohatá barokní výzdoba
• Klenotnici - sbírka darů vznikla především během 17. a 18. století. Monstrance, kalichy a další vystavované předměty představují ojedinělá zlatnická díla. Nejpozoruhodnější je Diamantová monstrance zdobená 6.222 diamanty.

 

Poslechněte si

LORETÁNSKÁ ZVONOHRA SLAVÍ VÝROČÍ
Letos uplyne 320 let od okamžiku, kdy Pražané poprvé uslyšeli tóny pražské zvonohry. K této příležitosti budev květnu otevřena nová multimediální expozice, přibližující návštěvníkům historii nástroje. Přijďte se podívat zblízka, jak zvonohra funguje! (přesné datum otevření bude oznámeno na webu)

 

První pražskou barokní stavbou postavenou po bitvě na Bílé hoře v roce 1620 a sloužící katolické církvi se stává loretánský kostel. Staví se v letech 1626 – 1627 přímo na pozemcích ultrakvistických měšťanů, jež museli kvůli své víře pod obojí (přijímání těla i krve Páně) opustit nejenom českou metropoli, ale i samotnou zemi. Kostel je vysvěcen roku 1631. Proslaví se zejména svojí zvonohrou. Ze třiceti zvonů v ní ale ale hraje jenom 27. Zbylé tři jsou údajně tak malé, že je prý nelze ani pořádně sladit s ostatními. Jejich zvuk by v hlasech ostatních větších zvonů úplně zanikl. Přitom největší ze zvonů váží 250 kg a nejmenší rovných 5,5 kg.

 

Výstava SKRYTÁ TVÁŘ LORETÁNSKÉHO POKLADU již oficiálně skončila, nicméně její velká část zůstane s drobnými obměnami součástí stálé expozice pražské Lorety, takže pokud jste nás nestihli navštívit v době jejího konání, můžete tak učinit i nyní a většinu zajímavých exponátů uvidíte. Výjimkou jsou pouze díla choulostivá na působení světla (kresby, rukopisy, textil), která se vrátí do bezpečí depozitáře. Můžete se těšit také na katalog výstavy v česko-anglické verzi, který se právě připravuje do tisku.

Na jaro 2016 pro vás připravujeme novou výstavu, která bude zaměřena na stavební historii Lorety, zejména na výjimečnou architekturu průčelí od Kryštofa a Kiliána Ignáce Dienzenhoferových, která právě prochází náročnou rekonstrukcí. Informace o chystané výstavě naleznete již brzy na našem webu a FB!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace