Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

19.09.2021
Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum gastronomie

  Jakubská 12, Praha 1,

 

  Tel.: 273 130 533

  email: info@muzeumgastronomie.cz

 

www.muzeumgastronomie.cz

 

Otevírací doba: pondělí -  neděle 10.00-19.00, včetně svátků

24., 25. a 31.12. zavřeno, 1.1.2014 otevřeno od 13.00

 

V Muzeu gastronomie můžete podniknout procházku dějinami tepelné úpravy a konzervace potravin, vývojem kuchyní a sporáků od pravěku po současnost a seznámíte se i se špičkovou technikou současnosti.

Vedle bohatě ilustrovaných panelů, rekonstrukcí historických interiérů a zajímavých artefaktů nechybí ani nejmodernější audiovizuální prezentace.


Historie úpravy pokrmů základní linie muzea vás provede od domestikace ohně, pravěkého ohniště a vaření bez nádob přes dýmnou a krbovou kuchyň až po mikrovlnou troubu a konvektory.


Stolování v této sekci projdete historií příborů a úpravy jídelní tabule včetně základních pravidel stolování.


Galerie světových kuchařů přibližuje filozofii i recepty slavných kuchařů i gastronomů.


Síň slávy české gastronomie a pohostinství představuje významné české kuchaře, cukráře, spisovatele, hoteliéry i výrobce kuchyňského vybavení z dávné i nedávné minulosti.


Muzeum gastronomie Praha je otevřeno pro každého, koho přitahuje fascinující svět gastronomie a pohostinství. Zajímavé informace najde nejen laická, ale i odborná veřejnost všech věkových kategorií.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace