Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

19.02.2018
Rychlé vyhledávání akcí

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA

8. - 14. února 2018

Kino Lucerna

 

Severská filmová zima proběhne v Praze poosmé. Letošní ročník přináší balet, válku i sexuální revoluci.  Přehlídka je zastoupena 28 snímky z Finska, Norska, Švédska, Dánska, Litvy a Estonska. Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 8. února v pražské Lucerně, kde festival oficiálně zahájí velvyslankyně Finska Helena Tuuri, který zároveň uvede drama Nekonečná cesta.

 

Mezi letošní novinky patří také finský snímek Na věčné časy, popisující sexuální revoluci v konzervativním městečku v severním Finsku a její následky. Dánská dílna přináší válečné drama 9. duben, připomínající napadení Dánska Německem v roce 1940. Informace o kapitulaci Dánska se ovšem nedostala ke všem jednotkám a některé pohraniční stráže bránily svou zemi do posledních sil i po kapitulaci státu. Drama Darling popisuje vzestup a pád moderní ženy. Dee se vrací do Královského dánského baletu kvůli roli Giselle. Vzhledem k trvalému poškození kyčlí její kariéra předčasně končí a náhradnicí se stává balerína Polly, o kterou se brzy začne zajímat široká veřejnost i manžel Dee. Norský Restart vypráví příběh o cestě do Kolumbie a hledání biologické matky adoptovaného Daniela. Do temného zákulisí marketingu energetického nápoje diváky přivede dokument DRIB. Švédská komedie Útěk do budoucnosti nabízí výlet v čase v letech 1973 a 2016. Drsné drama Nepřestávej snít vykresluje osud mladé ženy, která po propuštění z vězení hledá své místo ve společnosti. Svůj život pak dělí mezi péči o nemocnou matku a přátele, kteří jí vždy byly skutečnou rodinou.

 

Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc i divákům se sluchovým postižením. Všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky. Při promítání v Praze, Brně a Ostravě budou filmy navíc opatřeny titulky anglickými.

 

Další informace na www.sfklub.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace