Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

23.10.2017
Rychlé vyhledávání akcí

Země na talíři

21. - 24. září 2017

Bio Oko a Studio Alta

 

Zveme vás na 7. ročník filmového festivalu Země na talíři! 
21. - 23.9. promítání v kině Bio Oko
24. 9. promítání ve Studiu Alta
 
Letos napříč celým programem festivalu pokládáme otázku: Sázíme jako jedinci i jako společnost na iluze nebo iluze dokonce sami vysazujeme?
 
Světová populace roste, zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí dostatek jídla pro sedm a půl miliard lidí nyní, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí - iluzí nekonečné sklizně. 
 
Hledejme rozhraní reality a iluze. Hledejme jej společně během letošního ročníku festivalu Země na talíři, který představí šest filmů v české premiéře. Přijďte na příběhy o ekologickém zemědělství, o záborech půdy, o důsledcích nadměrného rybolovu a využívání chemikálií při produkci potravin, ale i o tom, jaká pozitiva by mělo zařazení hmyzu do našeho jídelníčku! Nenechte si ujít ani bohatý doprovodný program plný debat, dobrého jídla a zajímavých hostů.
 
Program promítání nalezente na www.zemenataliri.cz
 
Filmový festival Země na talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace