Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

21.06.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Divadlo Kampa zahájí svou osmou sezónu 14. září 2017

Divadlo Kampa zve všechny své příznivce na neformální zahájení nové sezóny, které se
koná ve čtvrtek 14. září od 16h. V divadle bude otevřen divadelní bar, kde si návštěvníci mohou dát kávu, víno nebo něco malého na zub a zároveň si mohou prohlédnout divadelní prostory včetně zákulisí, seznámit se a pohovořit s organizačním i uměleckým týmem Divadla Kampa. Jsme připraveni zodpovědět všechny všetečné dotazy, vyslechnout chválu i kritiku. Dveře divadla budou otevřeny až do večera. V 19:30h bude nová sezóna zahájena představením Malá vizita s Jaroslavem Duškem a Pjérem la Šéz´em.

 

V sobotu 16. září se herci a produkční tým Divadla Kampa připojí k akci Zažít město jinak na Malostranském náměstí.

 

První premiéra v nové sezóně proběhne 22. října. Diváci se mohou těšit na představení divadla NaHraně s názvem Dokonalá pitomost (režie Šimon Dominik). Hrají: Barbora Vyskočilová, Pavel Kryl a Ondřej Novák.

 

Na podzim se po dlouhé odmlce vrátí na repertoár Divadla Kampa hudebně-literární pořad domácího souboru Cylindr Muž, který sázel stromy (Jean Giono), poetický a silný příběh vám představí Martin Dušek (četba) a Duo Paradiso (živá hudba). Nejbližší reprízy: 5. října a 22. listopadu.

 

V sobotu 18. listopadu se již tradičně připojíme k akci Noc divadel, jako každý rok i letos pro diváky připravujeme netradiční a bohatý program pro děti i dospělé.

 

Další premiérou této sezóny bude nová vánoční pohádka domácího souboru Cylindr Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil. Premiéra se uskuteční 26. listopadu od 16h. Děti od 3 let a rodiče se mohou těšit na výpravu do minulosti a poznat různé vánoční zvyky a středověké hudební nástroje. Účinkovat budou: Vlaďka Kužílková, Marcela a Karel Jakoubkovi. Pohádku budeme dále uvádět během prosincových víkendů a jako dopolední představení pro školy.

 

V prosinci se znovu objeví na repertoáru Divadla Kampa letošní novinka domácího souboru Cylindr - úspěšná dramatizace románu Anna Karenina (scénář a režie Iveta Dušková, premiéra duben 2017) v podání Pavly Drtinové, Agáty Duškové, Petra Herolda, Pavla Kryla a Marka Menšíka. Nejbližší reprízy: 1. a 12. prosince 2017, 10. a 18. ledna 2018.

 

V lednu 2018 se již podruhé vrátí do Divadla Kampa speciální host, tanečnice a choreografka Berrak Yedek. Tentokrát představí českou premiéru projektu s tanečnicí Beliz Demircioglu Let Me Be / Bil Bul Ol.

 

Na jaře plánujeme premiéru autorského představení Vlaďky Kužílkové, hudebnice Zuzany Dumkové a Niky Novákové, které je inspirované vlastními vzpomínkami a rodinnými legendami s propojením dávných archetypů žen jako je Vesna, Morana či Charón.

 

Taktéž na jarní měsíce připravují Petra Bílková s Vandou Hauserovou v produkci domácího souboru Cylindr nový hudebně-literární pořad o životě a díle Edith Piaf.

 

Na měsíc červen chystáme akci Hravé odpoledne pro děti s veselým programem, zaměřeným na tvořivost, hudbu a divadlo.

 

Na všechny diváky a divačky se srdečně těší celý tým Divadla Kampa!


www.divadlokampa.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace