Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

26.05.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Divadlo Na Fidlovačce uvede Šakalí léta

V Divadle Na Fidlovačce začaly zkoušky muzikálu Šakalí léta. Čerstvé a svěží zpracování známého muzikálu slibuje Na Fidlovačce mladý tvůrčí tým v čele s režisérem Adamem Skalou. Premiéra se uskuteční již 23. 3. 2019.

 

Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi. – Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.


Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování „Tluče bubeníček“ se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven. 

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace