Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

21.01.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Druhý ročník největších vepřových hodů pod širým nebem se uskuteční 17. března

Druhý ročník největších vepřových hodů pod širým nebem se uskuteční 17.3.2018 v areálu pivovaru Staropramen. Jedním z důvodů, proč se festival přesouvá do pivovaru, je probíhající rekonstrukce náplavky a druhým, že pivo a vepřové k sobě prostě patří.
Dvůr pivovaru Staropramen má neopakovatelnou atmosféru, pivo se zde vaří od roku 1869. Návštěvníci budou moci ochutnat unikátní čerstvě uvařené pivo.

 

Samozřejmě budou pro návštěvníky připraveny klasické zabíjačkové speciality jako je
jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se mohou také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně nebo segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

 

Vše se bude hojně zapíjet pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály. Těšit se také můžete na ukázku výroby jitrnic a ovarů přímo od
řezníka.

 

Kdy: 17.3.2018 od 10:00 do 18:00
Kde: Areál pivovaru Staropramen
Vstupné: 50Kč, děti do 12let a držitelé průkazu ZTP zdarma

 

Další informace na: http://foodevent.cz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace