Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

17.11.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Fantaskní a dobrodružné Vánoce v Muzeu Karla Zemana

Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana – a nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila! Po celý prosinec pořádá muzeum speciální vánoční akce s kouzelnou tématikou filmu Baron Prášil. Potkáte se jak s chvástavým Baronem při speciální mikulášské nadílce, tak i s krásnou Biancou a odvážným „Měsíčňanem“ Toníkem při slavnostním rozsvícení vánočního stromku. Po celý měsíc budou v muzeu otvírány tematické vánoční výtvarné dílny a animační workshopy. Kdy jindy objevovat fantastické světy, než o Vánocích?


Vánoční program začne v Muzeu Karla Zemana v neděli 3. 12. netradiční mikulášskou nadílkou: Půvabná Bianca, nebojácný Toník i sám Baron Prášil budou malým návštěvníkům od 10 do 17 hodin rozdávat přímo v expozici Muzea Karla Zemana voňavé a chutné dárky. S úderem páté hodiny pak proběhne slavnostní rozsvícení nejkouzelnějšího vánočního stromku v Praze! Za doprovodu fantastických houslí Ondřeje Nováka a vůně lahodného svařeného vína se budou zpívat tradiční vánoční koledy.

 

Designový „highlight“ – tak se dá nazvat originální fotorobot, který návštěvníky v expozici vyfotí před stylovým plátnem se steampunkovými a prášilovskými doplňky. Fotografie se přímo na místě okamžitě vytisknou a návštěvníci si tak odnesou další vzrušující vzpomínku.

 

Během celého prosince si nejen rodiny s dětmi mohou užít jedinečné tvůrčí výtvarné dílny a vánoční animační workshopy! Každý víkend v prosinci a každý den během vánočních svátků si budou moct vyrobit třeba vánoční přáníčka, kouzelné vánoční ozdoby z filmových pásů nebo si vybarvit svého vlastního sádrového okřídleného koně z prášilského vesmírného korábu. Vyzkoušet si klasickou ploškovou animaci, křídovou animaci nebo animaci s loutkami v prostorové scéně bude možné vždy v sobotu od 10 do 12 hodin, a to 2., 9. a 16. prosince.

 

Specialitou letošních Vánoc pak budou originální kurzy měsíčňančtiny! „Mluvte jako Měsíčňan“ je přímý odkaz ke slavné scéně z filmu baron Prášil, kdy Karel Zeman důvtipným způsobem vyřešil zakomponování cizího jazyka do filmu. Letos poprvé nabízí Muzeum Karla Zemana možnost zakoupit si nejoriginálnější dárek letošních Vánoc − speciální „přístroj“, díky kterému se bleskově naučíte mluvit jako rodilý Měsíčňan! Při dostatečném počtu zájemců navíc uspořádá na začátku nového roku happening, během kterého proběhne jazykový rychlokurz a následné společné vystoupení všech zúčastněných Měsíčňanů.

 

Informace o podrobném programu a dalších vánočních akcích v Muzeu Karla Zemana na www.muzeumkarlazemana.cz


O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

 

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

 

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů
Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace