Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

13.11.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Letní kina v Praze 2019: Tipy, kam vyrazit na film

Zůstáváte v metropoli a i tak si chcete pořádně užít léta? Až do konce září v Praze funguje množství letních kin. Na film se můžete dívat na střeše, u vody, v parku nebo z pavlače. Hodí se si s sebou přibalit deku, kterou si můžete v chladu hodit na sebe. Připravili jsme pro vás výběr deseti nejlepších letních kin.

Aktuální program všech kin najdete tady.Skautský institut na Staromáku

Atrium Skautského institutu je velmi malebné místo hned vedle Orloje. Diváci sedí na pavlačích, ze kterých filmy sledují. Do ruky mohou na baru dostat pivo či další nápoje a pochutiny. Organizátor upozorňuje, že kvalita zvuku a obrazu nemusí být příliš vysoká. Díky unikátní atmosféře je ale i přesto letní kino velmi naplněné a doporučujeme tedy přijít s pořádným předstihem. Promítá se v pondělí a ve čtvrtek od 21:00 hodin za 70 Kč.

 

Facebook letního kina: zde

Program: zde


Gauč ve Stromovce

Gauč ve StromovceKousek od Výstaviště se nachází nový kulturní prostor Gauč ve Stromovce, který přichází s letním kinem Be2Can. Letos se v kině hrají snímky, které dostaly ocenění na nejprestižnějších světových festivalech. Prostor, kde se promítá, je velmi pěkně vyzdoben a atmosféra nádherná. Je možné si zakoupit pití či jiné produkty. Hraje se ve čtvrtek po setmění a vstupné je 100 Kč. Lístky je možné si zakoupit předem.

 

Web: zde

Program letního kina: zde

Rezervace: zde


Žluté lázně

Sedněte si na oranžová lehátka, sedací pytle nebo jen na travnatou louku, která pojme až 2 500 diváků. Na Podolském nábřeží můžete sledovat filmové hvězdy hned u vody. Žízeň mít nebudete díky občerstvení, které je k dispozici. V úterý můžete vzít svou polovičku na romantický film a v sobotu přijďte na něco akčnějšího. Neplatí se přímo vstupné do kina, ale pouze vstup do areálu, který je za 50 Kč.

 

Web: zde

Program letního kina: zde

Kinobus 2019

Kinobus 2019Kinobus je projekt Dopravního podniku hlavního města Prahy, který pořádá již 12. rokem pojízdné letní kino. Speciální upravené vozidlo v sobě ukrývá profesionální promítací techniku, nafukovací plátno a sedadla pro 200 diváků. Vstup je zdarma a je možné si i bezplatně zapůjčit deku. Projekce se odehrává po setmění na různých lokalitách v Praze. Promítá se v pondělí, úterý, středu a čtvrtek.

 

Web: zde

Program letního kina: zde

Kasárny Karlín

Na nádvoří Kasáren Karlín je letní kino s kapacitou 250 míst. Promítají se kultovní i artové snímky, zahraniční i domácí. V případě špatného počasí se promítání neruší, ale přesouvá do kinosálu pod střechou. Filmy jsou ve čtvrtek a sobotu od 21:00 za 80 Kč.

 

Web: zde

Program letního kina: zde


Manifesto

U Masarykova nádraží je v outdoorovém prostoru gastronomický a kulturní market. Hlad mít nebudete díky skvělé nabídce street food bister vyrobených z kontejnerů. Navíc si nově můžete dát i čerstvě pražený popcorn. Promítání je každé pondělí a zadarmo

 

Web: zde

Program letního kina: zde


Karlínské filmové léto


Karlínské filmové léto16. ročník Karlínského filmového festivalu se koná ve dvoře historické budovy Invalidovny. Až na výjimky se hraje každý den od úterý do neděle. Vstupné je 60 - 90 Kč.

 

Web: zde

Program letního kina: zde


Střecha centra Černý most


Na střeše obchodního centra probíhá již 4. ročník letního kina. Promítají se české filmy, které byly nominované na Českého lva 2018. K dispozici je také občerstvení a doprovodný program pro děti. Vstup je zdarma a můžete přijít vždy ve čtvrtek.

 

Web: zde

Program letního kina: zde


Letní kino u Keplera


Letní kino u KepleraLetní kino v parku na Pohořelci je podporováno Městskou částí Prahy 6. Je zajištěno občerstvení, 100 míst k sezení a je možné přijít s pejsky. Za nepříznivého počasí se představení ruší. Vstup je zdarma a promítá se každý čtvrtek.

 

Web: zde

Program letního kina: zde


Spirála - DDM Praha 8


Dům dětí a mládeže na Praze 8 promítá filmy pro celou rodinu. Začíná se po setmění a v případě nepříznivého počasí se projekce ruší. Na film můžete přijít každý druhý čtvrtek a vstupné je 50 Kč.

 

Web: zde

Program letního kina: zde

 


Všechna letní kina na mapě si můžete zobrazit tady.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace