Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

18.06.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum hlavního města Prahy zve 19. 2. 2017 na oslavy masopustu do Zámeckého areálu Ctěnice

Muzeum hlavního města Prahy zve 19. 2. 2017 na oslavy masopustu do Zámeckého areálu Ctěnice. O masopustní veselí se postará Domažlická dudácká muzika, chybět nebudou tradiční fašankové koblihy, boží milosti ani horký mošt a medovina. Řeznictví Hudera a syn přichystá originální českou zabijačku a nabídne své speciality.


Zabijačka a vepřové hody nabídnou od 10 do 17 hod. masopustní speciality. Probíhat budou ukázky řeznického řemesla a výroby jaternic. K ochutnání budou mimo zabijačkových specialit také čerstvě pečené koblížky, perníčky, sýrové dobroty a grilované oštiepky. Program doprovodí harmonikář Franta Albrecht.


Od 10 do 14 hod. bude otevřena textilní dílna pro děti. Vyrábět se budou moderní masopustní masky, s jejichž výrobou pomohou studenti SPŠO a VOŠON. V 13:15 hod. se uskuteční rej masek, sraz na rej masek bude ve věži zámku.

 

Koncert domažlické dudácké muziky začne ve 14 a 15:15 hod.
Domažlická dudácká muzika patří k předním souborům prezentujícím chodskou dudáckou hudbu. Repertoár Domažlické dudácké muziky obsahuje skladby ze všech oblastí života tehdejšího chodského lidu: písně milostné, darebné, hospodské, robotní, nechybí ani „poudačky“ – humorná vyprávění ze života Chodů.
 

 

Kontakt pro bližší informace:

www.muzeumprahy.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace