Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

26.05.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Na Den hvězdáren a planetárií si Štefánikova hvězdárna připravila premiéru nové animované pohádky

V RÁMCI DNE HVĚZDÁREN A PLANETÁRIÍ PROBĚHNE NA ŠTEFÁNIKOVĚ HVĚZDÁRNĚ PREMIÉRA NOVÉ ANIMOVANÉ POHÁDKY

 

Odpoledne nadcházejícího Dne hvězdáren a planetárií,jehož první ročník připadlna pátek 15. března, bude na Štefánikově hvězdárně patřit hlavně dětem, prokteré je v rámci mimořádně prodloužené otevírací doby připravena premiéra původní animované pohádky "O kouzelné pastelce -Ťulda a hvězdy", kterou namluvil Viktor Preiss.

 

Milovníci kostelů, knihoven i muzeí mají své pravidelné "noci", při kterých mohou svá oblíbená místanavštívit aužít si speciální program, který pro ně tyto instituce připravily. Milovníci astronomie a hvězdné oblohy však až do letošního roku nic podobného neznali. Většina hvězdáren a planetárií se sice zapojovala do Evropské noci vědců, samostatná akce, vyhrazená čistě hvězdárnám a planetáriím,však doposud chyběla.

 

Asociace hvězdáren a planetárií se tento stav rozhodla od letošního roku napravit a vyhlásit český Den hvězdáren a planetárií, tedy den, kdy fanoušciastronomie a příbuzných věd pozvednou svou hlavu a připomenou si nekonečnou krásu hvězdného nebe, kterou nám zprostředkovávají právě hvězdárny svými dalekohledy aplanetária svými projektory.

 

Štefánikova hvězdárna se do tohoto dne s radostí zapojila a vědoma si svého poslání, připravila mimořádně prodlouženou otevírací dobu, a to tak, aby si zmíněný den mohli užít zejména její nejmenší návštěvníci.

 

Od 14 hodin, kdy seotevřou kopule hvězdárny, budev případě jasného počasí možno pozorovat Slunce, udělat si představu, jak astronomický dalekohled zvětšuje při pozorování pozemských objektů a zejména si od 16:30 užít premiéru původní plně animované pohádky "O kouzelné pastelce", jejíž první dílnese název "Ťulda a hvězdy".

 

Poutavý příběhvypráví o mocném kouzelníkovi, malém klukovi a neobyčejné pastelce, se kterou stačí něco nakreslit, a hned to máte ve skutečnosti. Klidně i raketu pro cesty ke hvězdám... V následujících týdnech pak bude Štefánikova hvězdárna tuto pohádku uvádět vždy o víkendech od 14:30.

 

Kromě vlastního zážitku z pozorování a pohádky si každý malý návštěvník, který během odpoledne Dne hvězdáren a planetárií navštíví Štefánikovu hvězdárnu, odnese také malý dárek.

 

Večerní pozorování pak bude tradičně patřit hvězdnému nebis jeho dvojhvězdamičihvězdokupami, ozdobou oblohy tento den bude Měsíc v první čtvrtinebotřebaplanetaMars.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace