Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

23.05.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Národní zemědělské muzeum otevřelo nové expozice a unikátní střešní terasu

Národní zemědělské muzeum dokončilo rekonstrukci své hlavní budovy v Praze, která stát přišla na 140 milionů. Ve staronové budově na pražské Letné mimo jiné ukáže návštěvníkům tři nové expozice a dovolí jim vylézt až na střechu. Na ní vytvořilo zahradu s měkkým trávníkem, záhony a krásným výhledem na všechny strany Prahy. "Sem budou moct přijít rodiny a strávit tu celý den," liboval si ministr zemědělství Marian Jurečka při slavnostní procházce.

 

Pohled ze střechy Národního zemědělského muzea aspiruje na jeden z nejkrásnějších a nejatraktivnějších v celém hlavním městě, protože z ní lze dohlédnout na všechna významná místa historie i současnosti Prahy najednou.

 

Třemi novinkami, které rozšíří nabídku výstav Národního zemědělského muzea v Praze, jsou stálé expozice Voda v krajině, Objevovna a Gastrostudio.

 

Voda v krajině je koncipována tak, aby interaktivní formou představila kompletní příběh vody. Voda jako základ života, voda jako krajinotvorný prvek ve všech jejích podobách, voda jako živel i ta zkrocená, sloužící lidem, tvoří dějové okruhy tak, aby oslovily široké návštěvnické spektrum. Expozice zahrnuje velmi širokou škálu sdělení, souvisejících s významem a rolí vody v našem životě. Symbolem expozice zůstává člověk, pro nějž je voda podmínkou života, který ji umí zkrotit, ale také s ní prohrává.

 

Naopak Objevovna i Gastronomie, jejíž součástí je Gastrostudio, nejsou postaveny na animacích, efektech a iluzi, ale na skutečnosti a realitě.

 

Objevovna nemá charakter typicky expoziční a blíží se spíše studovně – badatelně. Jejím posláním je nabídnout všem zvídavým návštěvníkům “objevovat“ nové poznatky a informace k tematickým expozicím a zemědělským oborům zastoupeným v Národním zemědělském muzeu. Objevovna je také místem, kde budou probíhat výukové či lektorské programy a přednášky pro školní a zájmové skupiny. Tento prostor bude jednou velkou laboratoří, v níž budou probíhat pokusy všeho druhu.

 

Pokusům, ačkoliv zcela odlišného ražení a s voňavými a lahodnými konci, bude zasvěceno i Gastrostudio. Je postaveno a pojato jako tréninkové místo pro kuchaře a cukráře národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR, který reprezentuje naši republiku na mezinárodních soutěžích v kulinářském umění. Návštěvníci budou moci sledovat práci kuchařů díky kamerám nad pracovní plochou. V Gastrostudiu se budou navíc moci návštěvníci také učit pod vedením těch nejzkušenějších odborníků v kurzech vaření.
 

Další informace na: http://nzm.cz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace