Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

25.05.2020
Rychlé vyhledávání akcí

Nová výstava Leica Gallery ukazuje každodenní život Izraele pohledem tří autorů

Israeli Street Moments
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/kultura_region/vystava-ukazuje-kazdodenni-zivot-izraele-pohledem-tri-autoru-20181101.html


ALEX LEVAC – GABI BEN AVRAHAM – ILAN BEN YEHUDA

2. 11. 2018 — 6. 1. 2019 


Výstava israeli street moments představuje Izrael z jiného pohledu, než jak ho může běžný divák znát z médií. Ukazuje kuriózní situace každodenního života, poukazuje na komplexnost izraelské společnosti a přibližuje zvyky ultraortodoxní židovské komunity. To vše objektivem tří různých fotografů, které spojuje posedlost street fotografií.

Pomeranče z Jaffy, vojačky na pláži nebo ortodoxní Židé u Zdi nářků, to jsou často momenty, které člověka zaujmou při první návštěvě Izraele a snaží se je zachytit na památku. Jiní znají Izrael z médii, která přinášejí zejména záběry izraelsko-palestinského konfliktu. Tato výstava však představuje Izrael z jiného pohledu. 

Přináší fotografie ze sekulárního Tel Avivu, zbožného Jeruzaléma, ale i z pouště a od Mrtvého moře. Ukazuje kuriózní situace každodenního života, přibližuje život ultraortodoxní židovské komunity, netradiční formou zachycuje některé náboženské svátky jako např. Den smíření (Jom Kipur) či Purim.. Úsměvné, často surrealistické momenty poukazují na komplexnost izraelské společnosti s laskavým humorem, ale i s jistou mírou sarkasmu a výzvou k zamyšlení. 

To vše objektivem tří různých fotografů, které spojuje posedlost street fotografií. Vyrazit do města či na pláž s fotoaparátem a číhat na jedinečné okamžiky. Být ve střehu a ve zvláštním stavu mysli připomíná lov. Sledovat světlo a stíny, kolemjdoucí vnímat jako objekty, mít smysl pro detail a kompozici. Hlavní zbraní není jen fotoaparát, ale především oko. Někdy kořist unikne, ale když lovec zmáčkne spoušť a snímek svým fotoaparátem zachytí, nastává pocit velkého zadostiučinění a touhy lovit dál. 

Alex Levac je profesionální fotograf a fotožurnalista, držitel prestižní ceny Israel Prize. Gabi Ben Avraham a Ilan Ben Yehuda loví fotografie ve volném čase. Díky svému talentu získali i oni několik ocenění např. v rámci izraelské fotožurnalistické soutěže Local Testimony.  Všichni se snaží zachytit jedinečný moment, který často v danou chvíli vidí jen oni. Vypráví tak příběh ulice, běžného života a izraelské společnosti. (Pavlina Schultz, kurátorka)
 
Doprovodný program: Komentovaná prohlídka výstavy s Pavlinou Schultz - 22. 11. 2018, 18 hodin. Rezervace míst na post@lgp.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace