Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

22.02.2019
Rychlé vyhledávání akcí

Originální výstava Mumie světa poprvé dorazily do pražských Holešovic

Výstava přináší fascinující poselství o dávných kulturách a civilizacích. Originální mumie a další artefakty byly zapůjčeny ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací a soukromých sbírek. Výstava svým rozsahem, historickou a vědeckou hodnotou nemá ve světě obdoby. Jedná se o největší a nejucelenější sbírku mumií na světě.


Na výstavě Mumie světa návštěvníci nahlédnou do života lidí z různých dějinných epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Odhalí nečekaná tajemství o kulturách a civilizacích dávno minulých.

 

Jsou zde kromě originálních mumií prezentovány také výsledky vědeckých výzkumů přinášející jedinečná svědectví nejen o příčinách smrti lidí, kteří byli následně mumifikováni, ale především o jejich životě. Návštěvníci se tak dozvědí o pohřebních rituálech jihoamerických indiánů, o zapomenuté kryptě v Německu, která uchovala těla celé šlechtické rodiny. Rentgen odhalil falešné mumie v Egyptě i nepravé trofeje lovců lebek v Jižní Americe. Chemické rozbory obsahu žaludku určily, co jedli lidé žijící kolem roku 100 na území dnešního Nizozemska i jak se šířila tuberkulóza napříč Evropou.

 


Výstava nadchne nejen milovníky historie, ale především rodiny s dětmi, které díky ní nahlédnou originálním způsobem do vzdálené i bližší minulosti.


Další info: bezbariérový přístup ANO, dětské kočárky NE, šatna a úschovna ANO (včetně kočárků), zvířata NE

 

 

Otevírací doba
Denně 9:00 – 20:00

Vstupenky lze zakoupit online i na místě.

 

Vstupné:

Individuální vstupné Po-Pá So-Ne
Dospělí 320 Kč 370 Kč
Studenti/senioři (nad 65 let) 250 Kč 300 Kč
Děti (6-15 let) 200 Kč 250 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a až 3 děti) 890 Kč 990 Kč
ZPT/P 200 Kč 250 Kč
Školní vstupné Po-Pá So-Ne
Pro školy (10 a více členů) + pedogogický dozor zdarma 190 Kč 220 Kč

 

3. února - 22. července 2018


Výstaviště Praha, Křižíkovy pavilony D+E, Praha 7

 

Další informace na: www.mumiesveta.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace