Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

23.07.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Slavnosti piva Krušovice lákají na skvělou hudbu, soutěže i kulinářskou show

Speciálem slavností bude Ležák za studena chmelený nefiltrovaný

 

Oblíbené Slavnosti piva Krušovice se přiblížily – brány pivovaru se návštěvníkům otevřou v sobotu 16. září v pravé poledne. Jako každoročně se všichni mohou těšit na skvělou muziku, ale také na kuchařskou show pod vedením šéfkuchaře Tomáše Kaliny, bohatý doprovodný program a samozřejmě dobře vychlazené pivo a chutné jídlo. Krušovičtí sládci pro tuto příležitost uvařili speciální várku Ležáku za studena chmeleného nefiltrovaného. Vstupné se neplatí. Pro snadnou dopravu do místa určení je zajištěna kyvadlová doprava.

 

Celým odpolednem a večerem provede moderátor Petr Vondráček. Návštěvníci se mohou těšit na skvělou muziku – celkem šest koncertů. Hlavními taháky jsou Xindl X, David Koller a Děda Mládek Illegal Band. Jako první vystoupí Blue Rocket (12:20), následuje Xindl X (14:00), Divokej Bill Revival (15:30), Keks (17:00), David Koller (19:00) a Děda Mládek Illegal Band (21:00).

 

Na Slavnosti piva Krušovice se chodí na dobré pivo a kulinářské speciality. Návštěvníci budou moci ochutnat Královskou Desítku, Ležák za studena chmelený, Královské Černé či Královské Pšeničné za skvělé ceny od 20 korun za půllitr. Kromě toho budou moci vyzkoušet speciál uvařený exkluzivně pro tuto příležitost – Ležák za studena chmelený nefiltrovaný. „Na místě postavíme prémiový krušovický výčep Šalandičku, kde si budou moci lidé vybrat z pestré nabídky krušovických piv. Vedle ní se uskuteční komentované vaření pod vedením šéfkuchaře Tomáše Kaliny, který návštěvníkům ukáže, jak se dá snoubit chuť královského piva a jídla.“ uvedla manažerka značky Krušovice Barbora Švecová, která se na přípravách Slavností spolupodílí.

 

Ani letos lidé nepřijdou o oblíbené soutěže. Budou se týkat surovin, ze kterých se krušovické pivo vaří. Soutěžit se bude na několika stanovištích, po splnění všech úkolů dostane každý drobný dárek a může se zúčastnit losování o hlavní výhry – sommeliérský kurz, zásobu piva na rok zdarma a zážitkový den se sládkem pivovaru.

 

Jednou z atrakcí, která čeká na návštěvníky Slavností, bude ukázka velmi moderní technologie – tzv. augmentované reality. Zájemce usedne na královský trůn a díky důmyslným digitálním efektům se přenese do žateckého kraje, projde lány ječmene a ušlechtilého žateckého chmelu a zavítá do krušovického pivovaru, kde bude sledovat sládka Michala Havrdu při dochmelování piva na varně.

 

Pro odpočinek budou mít lidé k dispozici „ležáckou zónu k poležení“ s lehátky, fatboys, lazybagy či dekami, na památku si mohou pořídit fotku v královském fotokoutku. Fotky mohou okamžitě sdílet na sociálních sítích nebo si z ní udělat placku na památku.

 

Návštěvníci budou mít příležitost vydat se i na exkurze do výrobních prostor pivovaru zdarma. Prohlídky se budou konat od 13:00 do 18:00 hodin s kvalifikovanými průvodci.

 

Pro pohodlí návštěvníků bude do Královského pivovaru Krušovice jezdit kyvadlová doprava zdarma, a to z Rakovníku a Nového Strašecí. Zastavuje i v Líšanech a Řevničově.

 

Více informací na: https://www.krusovice.cz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace