Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

04.06.2020
Rychlé vyhledávání akcí

Smíchovská náplavka bude v říjnu praskat ve švech

Hned několik oblíbených food festivalů proběhne každou sobotu v říjnu na smíchovské náplavce, a to vždy od 10:00. Podobně jako v předchozích ročnících si v pohodové atmosféře návštěvníci vychutnají vymazlené pouliční občerstvení, husí pochoutky, polévky všemožných druhů a zabijačkové speciality.   

 

Jedna z největších evropských přehlídek pojízdného občerstvení “Food Truck Show” míří do Prahy v sobotu 5. října.  Speciálně upravené přívěsy, dodávky, tříkolky, rikši i kola přivezou pouliční občerstvení z Česka, Evropy i zbytku světa. Čekat na vás bude pestrá nabídka specialit od klasik, jako jsou hamburgery, hot dogy či grilované sendviče, až po méně obvyklé pizzy, hranolky, pastrami, vietnamské bagety, thajskou kuchyni, mac&cheese či teplé preclíky.

 

Husí stehna, husí kaldoun, husí paštika, husí játra, pečená husa, konfitovaná husa, husí burger nebo roláda, lokše maštěné husím sádlem. Sbíhají se vám sliny? Tak to doražte v sobotu 12. října. Hus a taky cideru si užijete do sytosti – koná se tu totiž už tradiční Husobraní a cider festival! Připravovat se bude na 1 000 vykrmených hus a čepovat více než 15 druhů řemeslného cideru.

 

Sedmý ročník oblíbeného Polívkování se uskuteční v sobotu 19. října. Před pomalu přicházejícím chladem vás ochrání horké domácí i světové polévky všemožných druhů. Ať už máte v oblibě domácí bramboračku, kulajdu, dršťkovou či kuřecí polévku nebo si potrpíte spíše na ruský boršč, mexickou chipotle, vietnamskou phở, malajskou laksu, francouzskou bouillabaisseu, španělské cocido, marockou hariru, srbskou čorbu, indonéské soto ayam, maďarské hálászlé nebo japonský ramen na Polívkování si bez pochyby svého favorita najdete.

 

Pořádné vepřové hody pod otevřenou oblohou na vás i letos čekají koncem října v sobotu 26.10 v rámci oblíbeného Vepřobraní. Přijďte si do sytosti užít české zabijačkové tradice a ochutnejte ten nejlepší výběr jitrnic, jelit, prejtů, tlačenek, prdelaček a ovarů. Na rožni se budou točit selátka a k ochutnání budou lákat rozmanité zahraniční speciality z čuníků všech barev i velikostí. Stačí si vybrat co chcete jíst a nezapomínat na pití! K dispozici bude pivo hořké jako křen, horký cider i kořeněný svařák.

 

V rámci všech festivalů je vždy připraven i tematický doprovodný program s živou hudbou. O festivalovou atmosféru si můžete podělit s přáteli originální fotkou z tematického fotokoutku. Nejlepší fotografie z Instagramu je vždy odměněna konzumačním voucherem v hodnotě 200 Kč na jeden z našich festivalů. 

 

 

Kde: Smíchovská náplavka – Hořejší nábřeží
Foodpass: 50 Kč, ZTP a děti do 12 let zdarma 

Více informací na Facebooku – https://www.facebook.com/foodeventcz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace