Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

18.06.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Trojská botanická zahrada připravuje výstavu bonsají

Japonská dokonalost zkrášlí jarní zahradu

 

Po roce se do trojské botanické zahrady opět vrací bonsaje. Již po dvanácté si můžete prohlédnout jedinečnou výstavu japonského umění pod širým nebem. Každoročně jsou kromě výtvorů českých pěstitelů vystavovány i rostliny zahraničních tvůrců, tentokrát budou k vidění bonsaje od italského autora pana Luca Crespi. Ladné tvary a harmonie barev dokonale splynou s rozkvetlou Japonskou zahradou. Výstavu můžete navštívit
od 19. do 28. května denně od 9 do 20 hodin. Během dvou víkendů je pro vás připraven bohatý program a chybět nebude ani komentované večerní provázení. Obdivujte japonské umění v Troji!


„Japonská zahrada je jednou z nejoblíbenějších expozic botanické zahrady a výstava bonsají je každoročně jedinečným zážitkem. Letos bude k vidění několik desítek rostlin od známých českých i zahraničních pěstitelů. Poprvé se představí italský autor Luca Crespi. Věřím, že i tentokrát bonsaje okouzlí  jak odbornou tak laickou veřejnost. Bohatý doprovodný program pobaví, poučí  a potěší malé i velké návštěvníky,“ zve  na oblíbenou výstavu Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady  hl. m. Prahy. Doprovodný program vznikl  ve spolupráci s Česko-japonskou společností. Čestnou záštitu nad výstavou převzalo Velvyslanectví Japonska v České republice.


O víkendech ochutnáte japonské sushi, vyzkoušíte si skládání origami, shlédnete ukázky cvičení taiji a děti pobaví živá socha či veselý chůdař. Dne 20. května si nenechte ujít ukázku tvorby květinové ikebany, japonskou frašku nazvanou Horský asketa zlodějem tomelů v podání Divadla kjógenu Brno a vyzkoušejte si výrobu štětců z bambusu a psaní japonské kaligrafie. V neděli 21. května prožijte pravý čajový obřad a bubnovou show. Druhý bonsajový víkend bude patřit přednáškám. V sobotu 27. května vás čeká povídání o tradičních řemeslech a soiré s poezií Ivo Hucla a hudbou Marcela Bárty (saxofon) a Jana Chalupy (bicí). V neděli  28. května výstavu zakončí ukázky tvarování bonsají a přednáška Svátky a slavnosti  v císařském Kjótu. Po oba víkendy bude k dispozici také čajovna U Cesty.


Ani v letošním roce nebude chybět oblíbené večerní provázení výstavou, během něhož
se návštěvníci dozvědí zajímavosti o tvorbě Japonských zahrad o původu umění tvarování dřevin a mnoho dalšího. Na tyto speciální prohlídky je nutná rezervace předem. Zájemci se mohou hlásit již nyní na email již nyní na email: eva.novozamska@botanicka.cz.


 

Květen v botanické zahradě v Troji patří bonsajím.


Skleník Fata Morgana má otevřeno
ÚT-NE, STÁTNÍ SVÁTKY od 9:00 do 18:00.

Venkovních expozice :
PO-NE od 9:00 do 20:00.

Otevírací doba vinotéky sv. Klára:

PO-PÁ od 13:00 do 21:00,

SO-NE, svátky od 11:00 do 21:00

 

V sobotu 20. a 27. 5. ve 21:30 a ve 22:00 bude probíhat večerní provázení výstavou.
Na tyto speciální prohlídky je nutná rezervace předem na email: eva.novozamska@botanicka.cz.

REZERVACE A PLATBA PŘEDEM NUTNÁ!

Cena za osobu 200,- Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace