Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

25.05.2018
Rychlé vyhledávání akcí

V pražských Letňanech se otevřela největší interaktivní výstava z LEGO kostek u nás!

BRICK REPUBLIC: LEGO ZEMĚ, KDE JE VŠECHNO MOŽNÉ!

 

Vydejte se na výlet do LEGO země, BRICK REPUBLIC, země, kde je všechno možné. Patnáct milionů kostek, dva tisíce metrů čtverečních, více než tři stovky modelů, to vše rozděleno do deseti tematických distriktů (regionů). Projděte se po nejnavštěvovanějších českých památkách, zazávoďte si s auty v BRICK GEAR, staňte tváří v tvář střihorukému Edwardovi či indiánskému náčelníkovi. Proleťte se s dráčkem Bezzubkou nebo řiďte vlakový provoz na šedesátimetrové vlakové dráze s nádražím. Milion kostek na hraní a stavění! Přijďte navštívit BRICK REPUBLIC a staňte se jedním z nás! Hledáme nové „Brick Republikány“, zvolte si, kým chcete v naší zemi být a soutěžte o zajímavé ceny! Výstava probíhá od 1. 4. do 30. 6. 2017 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech.

 

Prozkoumejte HISTORY district s velikými a věrnými modely nejnavštěvovanějších českých památek, jako je například zámek Lednice, hrad Karlštejn nebo katedrála sv. Víta. Jako první můžete navštívit zrekonstruované pražské Národní muzeum včetně vnitřních expozic. Pokud jste více milovníkem moderní architektury, potěší vás MODERN district, kde můžete obdivovat Kaplického knihovnu, pražský Tančící dům či mnoho dalších světových architektonických skvostů.

 

Motůrky, písty a modely na ovládání představí TECHNIC district. Proleťte se s dráčkem Bezzubkou, zazávoďte si v autech nebo prozkoumejte vojenskou techniku ze 2. světové války. Modely TECHNIC patří k nejpropracovanějším a jistě okouzlí nejednoho tatínka.

Záře reflektorů, klapka, kamera… akce, ve FILM district potkáte známé filmové hrdiny i scény. Prohlédněte si školu čar a kouzel v Bradavicích, vyfoťte se s Mrtvou nevěstou, střihorukým Edwardem, Terminátorem či Sněhurkou. A najdete Donalda? I u nás visí na lustru.

 

Dětští návštěvníci jistě ocení BRICK EXPRESS district s více než 60 metry kolejí, několika nádražími, stanicemi a vlaky. Spočítáte všechny vagóny a pasažéry? Pohrát si a vyřádit se můžete v PLAYZONE district, kde na vás čeká více jak milion kostek ke stavění. V GAMEZONE district pak můžete otestovat nejen nové LEGO „gamesy“. Unavení? Vychutnejte si šálek něčeho dobrého v Brick Café, nebo shlédněte film v Brick Cinema. Výhled na celou naší zem vám poskytne Brick Tower, kterou hlídá „terakotová armáda“ z téměř 20.000 LEGO figurek.

 

Každý dětský návštěvník získá pro vstup do naší země BRICK REPUBLIC PASSPORT, který ho opravňuje k volnému pohybu po naší zemi. Posbírejte všech 10 razítek, projděte celnicí a staňte se jedním z nás. Vybrat si můžete jedno z 28 povolání, BRICK REPUBLIC, totiž nabírá nové občanyJ Jako občan můžeš každý měsíc hrát na webu nejen o LEGO stavebnice, ale dalších 50 zajímavých cen.

 

Pro školy je připravena speciální soutěž i program. Naučte se programovat nejen roboty. Ve spolupráci s naším partnerem společností Microsoft a její Akademií programování si můžete vyzkoušet Hodinu kódu a osahat si tak začátky programování. Stačí se registrovat na našem webu. Navíc každý žák od nás obdrží speciální pracovní sešit, který jsme připravili s týmem časopisu Raketa, podívejte se na naší historii, matematiku či angličtinu trochu jinak.

 

Přijeďte na zahájení

Slavnostní zahájení výstavy proběhne v sobotu 1. dubna 2017 od 9 hodin a připraven bude zajímavý program pro děti i dospělé. Stavění, soutěže, programování robotů a drobný LEGO dárek pro šikovné malé stavitele. Nenechte si ujít otevření a buďte s námi u toho. 

 

Výkup kostek

Máte doma LEGO kostky, se kterými si už nehrajete? Stavebnice, co nejsou komplet, nebo už vás prostě jen nebaví? Přineste je a my je od vás vykoupíme! Sháníme materiál na rozšíření naší zeměJ Originální, neponičené kostky vykoupíme dle váhy. Podmínkou výkupu je pořízení alespoň jedné vstupenky na výstavu. Podrobnosti o výkupu naleznete na našich webových stránkách.

 

Výstava je otevřená denně od 9 do 20 hodin, doporučená doba návštěvy 120 minut. Všechny podrobnosti o výstavě najdete na www.brickrepublic.cz nebo na našem Facebooku: https://www.facebook.com/UjizdimeNaLegu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace