Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

25.05.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Ve středu 24. května se koná největší setkání českých maminek, rodičů a dětí „S kočárkem Prahou“

Už tuto středu 24. května se koná největší setkání českých maminek, rodičů a dětí „S kočárkem Prahou“, které má mimo jiné upozornit na problémy, jenž trápí rodiče malých dětí ale i nastávající maminky v pražské dopravě. Letos chtějí pořadatelé iniciovat zavedení nového označení vyhrazených sedadel pro těhotné a maminky v pražské MHD.


Od 10 do 18 hodin proběhne v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí zábavný happening, který vyvrcholí pokusem o pokoření českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě.

 

Tímto rekordem chceme opět vyslat určitý signál jak Pražanům, aby se chovali ohleduplně, tak majitelům nákupních center a parkovišť, aby zřizovali další „kočárková“ vyhrazená stání, ale i vedení hlavního města, aby pokračovalo v budování bezbariérové Prahy výstavbou dalších výtahů ve stanicích metra nebo nákupem dalších nízkopodlažních autobusů a tramvají“, říká spoluorganizátorka akce Olga Kunešová z agentury BIG FISH & CO.

 

Oblíbená moderátorská dvojice z Hitrádia City Iva Lecká a Vojta Efler na pódiu představí jedno atraktivní vystoupení za druhým. Budou zde tancovat maminky s kočárky, tatínci s miminky, diváci uvidí ukázky z dětských muzikálů a netradiční módní přehlídku s dětskými modely. Novinkou bude kočárková rallye nebo štafetový běh s kočárky. Pro nejmenší děti jsou připraveni klauni, animátoři i kouzelník Pavel Kožíšek, stejně jako divadelní představení pohádek.

 

V průběhu odpoledne chtějí pořadatelé předat pražským politikům žádost o zřízení vyhrazených sedadel pro maminky v pražské MHD. „ Chceme, aby se Praha zařadila mezi světová velkoměsta, kde jsou ve vozech městské dopravy umístěna vyhrazená sedadla pro těhotné ženy a rodiče s malými dětmi“, uvádí Lukáš Nádvorník ze  spolupořádajícího rodičovského portálu Babyweb.cz..

 

Součástí pestrého programu budou ukázky a ochutnávky nových výrobků i služeb určených dětem i rodičům, představí se zde desítky rodičovských „vymožeností“ od dětské výživy přes dětskou kosmetiku.

 

Děkujeme maminkám, které svojí účastí na happeningu podporují poselství této akce a stráví s námi příjemné rodinné odpoledne. Poděkování patří také hlavnímu městu Praha, konkrétně náměstkovi primátorky Petru Dolínkovi a našim obchodním i mediálním partnerům, bez jejichž podpory by se akce neuskutečnila“, říká spoluorganizátorka akce Olga Kunešová.

 

Mediálním partnerem akce je rodičovský portál www.babyweb.cz a pražské Hitrádio City. Hlavními partnery jsou společnosti KetoDiet, Albert a Cherokee.

 

V letošním roce tuto aktivitu podpoří mnoho známých osobností, např. Lucie Křížková, Agáta Prachařová, Roman Vojtek, Hana Mašlíková Reinders, Kateřina Kristelová, manželé Menzelovi a mnoho dalších.

 

Akce se koná za každého počasí.

 

Další informace na: http://www.skocarkemprahou.cz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace