Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

16.10.2021
Rychlé vyhledávání akcí

Velký večer REVOLVER REVUE U NÁS VE SKLEPĚ na Novoměstské radnici

Velký Večer Revolver Revue: tentokrát U nás ve sklepě na Novoměstské radnici + v Café Neustadt

 

 

K vydání první antologie poesie druhé generace undergroundu U NÁS VE SKLEPĚ pořádá REVOLVER REVUE tuto  sobotu 8. února od 19 hodin Velký večer na pražské NOVOMĚSTSKÉ RADNICI a v CAFÉ NEUSTADT. Na programu bude např. ČTENÍ BÁSNÍ V PODÁNÍ AUTORŮ v knize zastoupených (Topol, Kremlička, Krchovský, Placák, Murrer, Socha a další), KONCERTY KAPEL ECHT!, GARAGE A KRCH-OFF BAND, k tanci budou hrát i DJ Arwen und der Hexer, vyloučena nejsou ani různá překvapení.

 

„Pořádání kulturních společenských událostí patří vedle vydávání časopisu a knih k podstatné linii aktivit Revolver Revue a má svou tradici už od samizdatových počátků časopisu,“ říká Edita Onuferová z redakce RR. „Přitom nás mj. baví objevovat zajímavé prostory – a tak tentokrát bude undergroundová poesie a hudba znít mezi historickými zdmi pražské Novoměstské radnice, návštěvníci akce budou ovšem moct spočinout i v Café Neustadt na jejím nádvoří. Předpokládáme, že se opět uskuteční jedinečné setkání výrazných a vyhraněných umělců a jejich publika napříč generacemi, jak bývá na RR akcích obvyklé.“

 

„Antologie U nás ve sklepě je prvním souborným představením tvorby básníků druhé generace undergroundu, tedy první a doufejme i poslední generace českých básníků, kteří už své debuty šířili vědomě pouze samizdatem, neboť se do samizdatu již ‚narodili‘ a vnímali pro sebe tento prostor jako jedinou publikační příležitost hodnou pozornosti,“ říká autor konceptu knihy Viktor Karlík. Průřez básnickou tvorbou V. Bruknera, V. Kremličky, J. H. Krchovského, L. Markse, E. Murrera, P. Placáka, M. Sochy, F. Topola, J. Topola, A. Wágnerové a písňovými texty K. Malíka a T. Ducháčka volně doprovází dobové práce spřízněných výtvarníků a fotografů (Gabina, M. Hlupý Kapler, L. Hradilek, V. Karlík, L. Krejcar, V. Krůta, P. Kubín, J. Mlynárik, D. Němec, O. Němec, P. Reisenauer). Výpravná publikace přináší kromě samotné poesie a ilustrací také rozhovory s autory, jejich medailony, bibliografii a doprovodné texty Viktora Karlíka a Marka Vajchra.

 

Vstupenky na Večer U nás ve sklepě můžete zakoupit v redakci Revolver Revue (po + st + čt 9–18 h) nebo každý den od 8 do 24 h v Café Neustadt. Reservace možná na adrese sekretariat@revolverrevue.cz či na čísle 222 245 801.

 

U příležitosti vydání knihy připravila Revolver Revue také limitovanou originálních tašek.

 

Více o programu na www.revolverrevue.cz a facebookových stránkách RR.

 

http://www.nrpraha.cz/program/463/u-nas-ve-sklepe-velky-vecer-revolver-revue/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace