Informační portál o kulturním a zábavném dění v Praze

18.06.2018
Rychlé vyhledávání akcí

Výstava velkoformátových fotografií, grafik a kreseb připomene na Kampě výročí

Na pražskou Kampu se vrací výstavní panely s velkoformátovými výjevy z historie. Hlavním tématem je významné výročí 25 let od zapsání Pražské památkové rezervace do prestižního seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníci na výstavě uvidí známé i méně známé grafiky a mapy Prahy, vybrané fotografie, kresby spojené s historií hlavního města i dosud nepublikované plány a výkresy.

Osmatřicet výjevů ukáže kolemjdoucím neobvyklé pohledy na místa v památkové rezervaci. Výstava začne 6. května a potrvá do 4. června 2017.

 

Exteriérovou výstavu Praha světová pořádá Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Medialogue. Devatenáct oboustranných v noci nasvícených panelů umístí organizátoři přímo v ulici Na Kampě.

 

„Praha je jedno z nejmalebnějších měst na světě. Je neuvěřitelné, co je možné o Praze stále objevovat a jak je možné o ní znovu a znovu jinak, vyprávět,“ říká autor výstavy Ondřej Šefců, který je zároveň ředitelem Národního památkového ústavu v Praze.

 

Cílem projektu je srozumitelnou a názornou formou představit historické, urbanistické, umělecké i přírodní hodnoty historické Prahy. Expozice bude přístupná denně 24 hodin. Speciální panely navíc umožňují efektní noční nasvícení.

 

Vernisáž výstavy se uskuteční 10. května v 17 hodin na Kampě v Praze 1.

 

Partneři výstavy:

Muzeum Hlavního města Prahy, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Botanický ústav AV ČR, v. v. i., Správa Průhonického parku, Česká geologická služba.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace